Reklamy na hubnutí nejsou normou

24. listopadu 2007 v 12:40 | thia |  Články o hubnutí
"Snad nejčastější chybou při hubnutí jsou nereálná očekávání," říká psycholog Martin Wagenknecht z pražského Endokrinologického ústavu. Pokud se člověk porovnává s nereálným cílem, pak místo toho, aby vítal každý pokrok, vnímá výsledky svého snažení jako selhání. "Chtěl jsem zhubnout pět kilo za měsíc, tři jsou prostě málo," pomyslí si. Odtud je už krůček k tomu, aby si řekl, že stejně neuspěje. Následuje kopec hranolků s tatarkou...
Bohužel mediální virtuální realita svádí k tomu, aby si člověk nereálné cíle kladl. Jako norma se předkládají míry zhruba čtyř procent populace. Právě tolik lidí totiž vyhovuje představám módních návrhářů. "Vysloveně obézní lidé by v reklamě působili spíše jako parodie. Vítám ale sérii reklam na kosmetiku, kde se ukazují těla bližší skutečné normě," poznamenává Martin Wagenknecht.
Obranou je uvědomění si a přijetí svého těla a jeho možností. Jak obtížné to může být, dokazuje Martin Wagenknecht na příkladu extrémně obézních pacientů ze své praxe: "Často své tělo odmítají, nechtějí se některých jeho částí vůbec dotýkat." S obdobnými obtížemi se přitom vyrovnávají také lidé trpící anorexií. Ruku v ruce s problematickým vnímáním vlastního těla jdou potíže s vnímáním vlastního já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marty321 marty321 | Web | 4. ledna 2009 v 18:04 | Reagovat

pokud chcete zhubnout, žádným reklamám neveřte a radši klikejte na web...

2 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 24. února 2009 v 20:26 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce, kvalitně posilovat, dělat kulturistiku a další věci, tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam a navíc za pokus nic nedáte ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama