Červen 2008

FITNESS NENÍ JENOM POSILOVNA

21. června 2008 v 17:48 | thia |  Cvičení
 • Vaše známá poslední dobou vypadá skvěle, optimismus z ní jen srší, je ve formě a zvládá mnohem víc věcí? Zeptejte se, jak to dělá. Odpoví vám jednoduše: "Chodím do "fitka"!
  Myslíte si stále, že fitness centrum znamená jen posilovna? Nebo, že fitness centra jsou jen pro muže? Omyl! Dnešní fitness centra nebo chcete-li fitness studia poskytují mnohem širší nabídku.
  Nabídka služeb ve fitcentrech se liší (přičemž je zřejmé, že více toho naleznete ve velkých zařízeních ve větších městech). S čím vším se tedy můžete setkat? Základem každého fitcentra bývá již zmíněná posilovna. Zajímá-li vás právě cvičení v posilovně, pak neváhejte nechat si předtím poradit od speciálně školeného trenéra, který vám nejen doporučí, jak na jednotlivé stroje, určí nejvhodnější posilovací cviky právě pro vás, ale taky poradí, jak často cvičit a s jakou intenzitou. Další aktivity, které každé větší fitcentrum nabízí bývají aerobik, kalanetika, body-styling, poweryoga a další. Velmi rozšířeným a intenzivním cvičením je spinning nebo indoor cycling.
  Pro náročnější klienty se začaly otevírat tzv. uzavřené kluby, ve kterých se lze dočkat velice individuální péče, která v sobě zahrnuje osobního trenéra, vypracování kondičního plánu cvičení dle zdravotního stavu a cílů zákazníka. Tím je myšleno především to, jestli je hlavním úmyslem klienta vytvarovat si postavu anebo shodit přebytečná kila. K dalším výhodám uzavřených klubů patří v podstatě neomezený přístup během dne a využívání dalších možností klubu bez poplatku. Může se jednat o saunu, vířivé koupele a další regenerační záležitosti. Za komfort se ale platí, takže se připravte, že si budete muset sáhnout o něco hlouběji do kapsy.
  Obáváte se, že vaše zatím neforemné tělo bude středem pozornosti ostatních? Žádný strach, všichni cvičící mají dost starostí sami se sebou! Také zapomeňte na to, že by cvičení ve fitcentrech bylo záležitostí mladších ročníků. Některá fitcentra mají dokonce programy pro seniory či rekonvalescenty, a to ve formě různých zdravotních kondičních cvičení. Chce si to pouze vyhradit určitý čas v týdnu, který budete věnovat své fyzické kondici a uvidíte, že kromě dobrého pocitu z toho, že děláte něco pro své zdraví, se vám začne i hezky formovat vaše tělo. A nejen to!
   1. Přiměřeně svalnaté a pevné tělo vypadá pěkně i zdravě.
   2. Cíleně tvarovat tělo lze lépe v posilovně než jakýmikoli jinými sporty.
   3. Lze zde ideálně kompenzovat pohybové stereotypy, zatížení ze zaměstnání.
   4. Lze zde provádět i zdravotně nápravné posilování, nejen kondiční či vrcholovou kulturistiku.
   5. Zlepší vám to náladu, při cvičení se vyplavují endorfiny.
   6. Správným typem tréninku a životosprávy to pomůže zhubnout, zvýší se podíl svalů.
   7. Nejlepší způsob jak tvarovat svoji postavu.
   8. Úspěšně se zde dá bojovat s celulitidou.
   9. Silové cvičení je výborná prevence proti osteoporóze.
   10. Kdo cvičí, váží si více sám sebe.
   Víte, jaké jsou nejdůležitější důvody žen a mužů, proč se věnují cvičení?
   ŽENY: 1. kontrola váhy, 2. dobrý pocit z cvičení, 3. pocit energie, 4. svalový tonus, 5. příznivé účinky na kardiovaskulární systém.
   MUŽI: 1. svalový tonus, 2. pocit větší energie, 3. příznivé účinky na kardiovaskulární systém, 4. kontrola váhy, 5. snížení stresu.
   10 důvodů chodit do posilovny:
   Proto čím dál více lidí navštěvuje fitness centra. A co vy?
  • Posilujte i psychiku! V současnosti je moderní aktivní a dynamický způsob života, jehož rytmus není určen jen prací a dalšími povinnostmi. Důležitou součástí tohoto životního stylu je zbavování se napětí akumulovaného během dne prostřednictvím zdravé fyzické aktivity.

Thinspo na dnešek

12. června 2008 v 12:31 | thia |  Fotečky
krásná co:)?

Jídelníček 11.6.

12. června 2008 v 12:30 | thia |  Jídelníčky
snídaně: malé jablko
svačina: NIC (vstávala jsem pozdě)
oběd: těstoviny s kuřecími kousky v sýrové omáčce
svačina: malá nektarinka
večeře: zeleninový salát s bylinkovým sýrem
tak co na to říkáte? na to, že jsem ted půl roku jedla dost nezdravě...tučný jídla, přejídání..tak je to dobrý ne?:) chci zhubnout do plavek..a moje břicho a nohy jsou fakt nechutný..:-(
uvidím, jak mi to pude..jím totiž hodně sladký..miluju čokoládu..tak snad to zvládnu...:)

Já nevim...

8. června 2008 v 23:42 | thia |  Moje kecy
Ahojky holčiny! Jakpak se všechny máte? Úplně mi vyráží dech návštěvnost, u některých blogů by to bylo málo, ale u mě je tahle návštěvnost opravdu vysoká..Vzhledem k tomu, že jsem sem poslední 2 měsíce nic nepřidávala a ani sem nechodím, nepíšu vám ostatním na blogy..takže vám za to, že sem pořád ještě někdy zavítáte, moc děkuju:).
Jo ještě jsem vám nenapsala, jakej byl můj pomaturitní večírek a co ted vlastně o prázkách dělám:). Kalba byla super. Učitelé přišli jen 4, pže jsme to měli ve vesnici za naším městem, ale to mi ani nevadilo:). Měli jsme tam prasátko k jídlu, prvně jsem ho nechtěla jíst, ale pak jsem ochutnala a bylo fatk dobrý:). No a k pití klasika- pivko, nějaký panáčky:). Dobře jsme se všichni bavili, byla jsem akorát v náladě. V 5 ráno nám měl jet domů první bus, jenže hospodu zavírali už ve 2, tak jsme se rozhodli jít pěcha :D. Šli jsme to unavený a opilý asi 2 a půl hodiny:D. Přišla jsem domů v 5 ráno, ale stálo to zato:).
No a od tý doby se maximálně flákám...Holky, co mě znají dýl, si asi pamatujou, že mám kluka..Kdo ne, tak vám to říkám ted:). Takže s ním jsem pořád a strašně moc si to užívám:). No a tak hodku denně se vždycky kouknu na pár stránek testových otázek na přijímačky. Je to málo, ale mě to nebaví..A mám už jistotu. Vzali mě na vysokou-Mendelova v Brně obor technologie potravin! Takže už nejsem tak ve stresu:).
Každý den chodím ven na procházky, 2x týdně na tréninky..Jím to, co chci..Ale musím se vám přiznat, že ted jsem projela jednu starou složku s thinspiration a vrátil se mi ten starý pocit...Hrozně moc se mi ty hubený holky líbí, vypadají jak panenky a já bych chtěla vypadat jak ony..Jenže na druhou stranu se mi nechce zas do toho boje, kdy mě jídlo ovládne a já mám depky..Pořád chci začít zase s dietou, ale nějak mi to nejde..No uvidím, jak to se mnou bude.. Momentálně mám 58kg..3kg jsem zhubla o svatáku:) a ted se to snažím udržet..chtěla bych 55kg..to bych snad potom byla spokojená..
Ty jo takovej sloh...Gratuluju těm z vás, který došly až sem..:)
Mějte se hezky, dobrou :)